| Anayysss a întrebat:

Sa-mi spuna cineva unde îmi introduc datele de la card, ca sa-mi vina bani din Youtube!

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

@jassmina ai dat un raspuns de 2 bani nu ai ajutat cu nimic userul care a cerut asta, ea a intrebat ceva tu ai raspuns pe nas si aiurea
Eu zic ca nu iti meriti locul acela din top pe TPU si nici locul printre noi
Si judeci pe toti si la toti le dai igonore, am inteles ca esti femeie in toata firea de peste 50 de ani, sigur esti o casnica singura care are o pisica fara sot scarbita de viata si frustrata

| Violleta2022 a răspuns:

Cardul il introduci in contul tau de Youtube, dupa ce faci cateva operațiuni, asa cum se explica mai jos.
"Pentru a câștiga bani de pe urma conținutului video pe de canalul tău de Youtube, trebuie să faci o solicitare pentru a fi acceptat în programul de parteneriat cu YouTube. Înainte de a face acest lucru, trebuie să îndeplinești câteva condiții:

Să respecți toate politicile referitoare la generarea de bani, adică Regulile comunității, Termenii și condițiile și Drepturile de autor YouTube, precum și Politicile de produs Google AdSense³
Să locuiești într-o țară unde este disponibil Programul de Parteneriat YouTube (PPY)⁴, iar România se află pe această listă
Să ai peste 4.000 de ore de vizionare în ultimele 12 luni
Să ai peste 1.000 de abonați
Să ai conectat un cont Adsense.
Dacă îndeplinești aceste condiții, poți aplica pentru PPY dând click din meniul din dreapta sus pe fotografia de profil și apoi pe YouTube Studio. Apoi, în meniul din stânga, trebuie să apeși butonul Generare de bani și să semnezi condițiile programului de parteneriat.

Creează-ți apoi un cont Adsense, pentru că prin intermediul lui vei primi banii. Trebuie doar să faci click pe „Înscrie-te la Google AdSense" și urmează instrucțiunile pentru a-l crea și apoi conectează-l.⁵

Odată ce ai semnat condițiile de parteneriat și ai conectat un cont Adsense, canalul tău urmează să fie verificat de echipa YouTube. În cazul în care ești acceptat, poți să setezi preferințele pentru anunțuri și să activezi generarea de bani pentru videoclipurile tale. Ține cont de faptul că dacă scazi sub cele 4.000 de ore vizionate sau sub 1.000 de abonați, ieși automat din program.
Dacă ești respins, poți face o nouă solicitare după 30 de zile."

https://wise.com/ro/blog/bani-pe-youtube
https://www.youtube.com/watch?v=UkIMDFzSSCc

| Violleta2022 a răspuns:

De curiozitate, cati useri urmaritori ai?

| Catrice a răspuns:

Nu primești bani la 50 vizualizări stai liniștităhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Jasmina iar da raspunsuri aiurea. Tebuie sa intri in programul "Youtube Partners Program", poti afla mai multe aici: https://www.shopify.com/blog/198134793-how-to-make-money-on-youtube - iti explica si despre metodele de plata si unde sa le introduci. Update: @Jassmina a vazut cate observatii a primit in comentarii si a decis sa se informeze corect, editandu-si comentariul cu ceva corect. In sfarsit. Asa trebuie abordat acest user neinformat, atentionat de fiecare data cand greseste. Cu putin noroc o facem sa se informeze corect pentru fiecare intrebare pe care o citeste si are de gand sa raspunda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai aiureli sunt spuse mai sus (in afara de Scofield): iti trebuie cont de Adsense, iar daca e canal nou, sunt cerinte pentru numarul de abonati si ore total vizionate.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, poate sa isi tatueze datele cardului pe partea dorsala si o sa ii "vina" banii tot in suturi rolling on the floor

pe un card NU poti sa primesti bani, IN NICI UN FEL... PUNCT
cardul e NUMAI pentru plati, atat si nimic mai mult

| EllaAndreea1655 a răspuns:

Ar trebui cei de la you tube sa ti trimita un link sau orice altceva in care sa iti dai datele pentru a putea sa iti trimita ceva