| 123123NONAME123123 a întrebat:

Sa zicem ca detii pe un site actiuni la o firma si le vinzi, ce se intampla cu ele, cine le va primi, intre cine vor fi impartite, practic unde se duc acele actiuni?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Inapoi in sistemul lor, fiind scoase la licitatie sau oferta, celor care vor sa le cumpere. pot fii vandute actionarilor vechi sau altor noi, care tocmai s-au inscris.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ele nu se duc. Dacă tranzacționezi la bursă, unii vând alții cumpără. Dacă le vinzi se duc la cei ce le cumpără.

| Yuoia a răspuns:

Detii, nu deti
si
vor fi, nu vor fii
Acele actiuni "se vor duce" catre cine le va cumpara. Poate fi o singura persoana. Sau pot fi mai multe, fiecare cu un numar mai mic. Daca nu le cumpara nimeni, ramai cu ele. Nu primesti banii doar pentru ca vrei sa renunti la ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu cand le vinzi, practic accepti ofertele unor oameni de cumparare, si se duc la acestia.