| oneversace a întrebat:

Sal TPU oare anul 2012 va veni cu schimbarea lei i euro?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu o sa avem euro din 2012 deoarece Romania nu indeplineste acum conditiile obligatorii pentru a trece la euro. Trecerea este prevazuta pentru 2015, bineinteles daca atunci o sa indeplinim cerintele. Un An Nou Fericit si La Multi Ani!

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In 2014 va intra moneda europeana in Romania.

| MoneyMoney a răspuns:

Anul asta nici macar polonezii, care asteapta din 2005 acest lucru!

| trolololo a răspuns:

Nu. Condițiile economice actuale nu permit asa ceva. Se intenționează trecerea la euro din 2015, însă nu este ceva sigur, trebuie îndepliniți anumiți parametri.

| calinut1 a răspuns:

In 2014 2015 se va schimba in euro din lei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sper sa dispara euro definitiv.Cu cit mai repede cu atit mai bine.O mina de timpiti au distrus economia atitor tari si inca nu s-a terminat.
Mult noroc si La multi ani!

| oneversace explică (pentru anonim_4396):

Asta este vremea lui basescu frate o sa avem iar o revolutie %100

| anonim_4396 a răspuns (pentru oneversace):

Stai linistit, nu va fi nici o revolutie.Nu conteaza cine este presedinte.Problema cea mai grava este ca sintem un popor slab,usor de prostit.O sa ne puna taxa si pe aerul respirat pentru ca ei sa aiba de unde fura,iar noi, poporul, tacem. Pina cind?

| Here4u a răspuns:

Din 2015 se vor schimba leii in euro.Conditiile economice nu permit asta. Poate daca vom iesi din criza de curand se vor schimba leii in euro. dar eu am auzit k in 2015 se vor schimba

| Simbolist a răspuns:

In conditiile actuale,cu economia actuala,cu presedintele(bufonul) actual, cu premierul actual, nici in anul 2100 nu vom avea euro!

| Alynstar5 a răspuns:

Desigur ca da!