| anonim_4396 a întrebat:

Daca vreau sa fac un imprumut bancar intr-o alta tara(ex Germania)trebuie sa fiu cetatean sau imi trebuie doar un contract de munca legal?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Orice banca ar putea sa-ti dea imprumut bancar daca ai domiciliul acolo si un contract legal in tara respectiva, unde ai lucrat deja minim 6 luni ( care dovedeste ca ai trecut de perioada de proba si esti angajat permanent).

| daywalker23 a răspuns:

In Germania
• Adresa (in Germania)
• Contract de munca (in Germania)
• Buletin sau Pasaport (Ro)

| Andrei_Catalin_1993_t5yx a răspuns:

Atâta timp cât tu stai acolo, daca stai cu chirie ai domiciliu acolo, și poți face un împrumut daca ai o anumită vechime ex: vrei o mașină de la un centru auto(nu e noua, ceva gen consecionare Italia), tu îți poți lua mașină respectiva in rate daca le duci de la munca 3 fluturasi, că dovada că tu ai 3 luni de când muncești