| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Sall. Vreau sa ma angajez, dar am o mica problema: Vreau sa ma angajez la 8 ore si vreau sa stiu daca pot lucra de exemplu in timpul saptamanii 6-7 ore si sa recuperez orele din timpul saptamanii in weekend. Va rog nu veniti cu cuvinte urate si batjocura. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Pai explica-le situatia de la inceput. si cum ei au nevoie de personal. clar accepta. Ideea e sa faci ce zici ..nu azi 6 ore, maine 4 si tot asa...

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc ca vei gasi asa aranjament, pentru ca, nu pot angaja un alt om, care sa lucreze zilnic doar 1-2 ore, ca tura de 8 ore sa fie completa.

| anonimg a răspuns:

Lucrul acesta il stabilesti cu angajatorul.

| dannyel86 a răspuns:

Cu siguranta se gasesc solutii care sa se potriveasca si stilului tau de viata (conditia e ca angajatorul sa accepte). Atat timp cat iti faci norma pe saptamana, nu cred ca va fi o problema, dar, asa cum a spus si alina2k18, daca ai ales acest regim de lucru, sa te tii de el.

| alina2k18 a răspuns:

Depinde unde...
ce ai vrea sa lucrezi?

| UnAltAnonimCelebru explică (pentru alina2k18):

La KFC

| alina2k18 a răspuns (pentru UnAltAnonimCelebru):

Pai explica-le situatia de la inceput. si cum ei au nevoie de personal. clar accepta. Ideea e sa faci ce zici ..nu azi 6 ore, maine 4 si tot asa...