| Ingognito a întrebat:

A lucrat cineva la food panda, glovo? Se castiga decent? Care este mai buna? Am vazut ca este si pe jos da ma gandeam sa merg cu bicicleta, care este mai ok? Si se castiga mai bine noaptea, gen 20:00 4:00 sau dimineata, am program fix sau merg la ce ora doresc?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Https://www.youtube.com/user/vilausebyhd

Găsești pe canalul tipului astuia toate informatiile de cate ai nevoie.

| Nemessys a răspuns:

1. Depinde de numarul de ore lucrate si ce intelegi tu prin,, decent".
Cu o norma intreaga ajungi la 2000 de lei pe luna, dar depinde si de orasul unde lucrezi.
2. Cel mai profi mi se pare cu o trotineta electrica. Nu depui efort, mergi repede, o poti lua cu tine oriunde, dar din pacate trebuie una cu autonomie mare. Se poate si pe jos si cu bicicleta, scuter / motocicleta si cu masina.
-Pe jos dureaza foarte mult pana livrezi comanda si de cele mai multe ori te poti trezi cu injuraturi de la clientii care au dat comanda si o primesc abia dupa o ora + ca obosesti foarte repede mai ales daca trebuie sa urci la deal.
-Bicicleta e cel mai eco, in sensul ca nu trebuie sa platesti nimic pentru a te deplasa, tine 100% de picioarele tale, o poti lasa oriunde si te poti deplasa mai repede decat pe jos.
-trotineta electrica am zsi mai sus.
-motocicleta scuter si asta poate fi profi daca te grabesti.
-masina. Ok... aia de la glovo ofera un bonus de 20% pentru cei care livreaza cu masina + ca-ti ofera si comenzi pe distante mari. Daca faci 2 comenzi de genul ala intr-o singura ora, este PERFECT. Si daca intr-o zi ai comenzi non-stop si lucrezi multe ore, poate sa scoti muuulti bani.
3. Noapte se castiga bine doar in week-end dar din punctul meu de vedere nu prea merita. Adica sa stai o noapte intreaga treaz si dimineata sa realizezi ca ai facut-o doar pentru 30 de lei. nu e ok.
Cel mai ok e la amiaza si seara.
4. Mergi la ce ore doresti tu. Luni iti alegi orele pentru marti, miercuri si joi, iar joi iti alegi orele pentru vineri, sambata, duminica si luni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți recomand mai degrabă glovo. Multa lume alege serviciile lor.