| helpme1 a întrebat:

Salut, abia mi-am facut cont de Paypal si am comandat ceva de pe Ebay, dar nu stiu exact dupa ce am plasat comanda banii au fost trasi de pe contul meu sau trebuie eu sa ii transfer pe contul de Paypal?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Contul de Paypal e „legat" de contul tău bancar. Dacă ai bani, ți-i trage automat. Dacă nu, vei fi anunțat că tranzacția nu a putut fi efectuată din lipsă de fonduri.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imposibil sa se fii procesat ceva!
Un cont de paypal dureaza cel putin 1 saptamana sa fie setat si verificat de Paypal, tragandu-ti din banca $2, trimitandu-ti un cod de 4 cifre in extrasul de cont al operatiunii, cod care tu trebuie sa-l pui in linkul trimis de ei, dupa care ei incheie verificarea permitand sa faci operatiunile si sa folosesti contul paypal.
Dupa cum ai explicat aici, contul tau de paypal nu este inca validat si utilizabil

| helpme1 explică (pentru Violleta2022):

Deja mi-am comandat ceva de pe Ebay si am primit email-ul de confirmarea a comenzii.

| Violleta2022 a răspuns (pentru helpme1):

Poate ai cumparat dupa ebay, ca nu se pot da comenzi pe ebay.
Din pacate, daca nu platesti in 48 de ore, primesti feedback negativ ca nu poti platii, pentru ca nu ai inca contul bancar legat de paypal si nu ai inca cont validat de Paypal, riscand sa intrii in disputa cu ei si ulterior sa ti se blocheze accesul.

| MihaelaDart a răspuns (pentru helpme1):

O puteai anula in momentul respectiv din moment ce nu ai contul bancar atasat de Paypal! Astfel vei primi negativ pe contul tau de ebay si esti bun de plata pentru a le vira banii.

| Frank51 a răspuns:

Banii se retrag automat din card.