| WhereIsEverybody a întrebat:

Salut,
acum 3 saptamani mi-am transferat niste bani din Paypal in contul bancar, am tot asteptat sa imi primesc banii dar fara succes, azi cand am sunat la cei de la Banca Transilvania mi-a raspuns un robot si mi-a trimis un link unde sa-mi scriu CNP-ul si surpriza, am primit deja acei bani de pe paypal, dar pe un alt IBAN de care nici nu stiam ca exista. Cum pot sa accesez acel cont bancar pentru a-mi scoate banii si sa mi-i transfer pe contul principal?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dar pe un alt IBAN de care nici nu stiam ca exista.
Dacă nu știai că există dar este totuși al tău, probabil că este un cont în valută. Dacă ai acces la contul tău bancar de pe aplicația online a băncii, este acolo pe aplicație modalitatea de a transfera banii între cele două conturi. Dacă nu ai aplicația online, mergi la ghișeu să efectuezi acest transfer.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Este posibil sa fie cont paralel, tot al tau, dar in valuta.
Intreaba de acel IBAN la BT si iti vor explica cum sa poti folosi banii.

| darrio2007 a răspuns:

Mergi direct la bancă si lamureste problema.

| Wr3nch a răspuns:

Verifica istoricul pe PayPal si mergi fizic la BT sa te lamuresti. Ori ai scris tu gresit iban-ul in PayPal ori au gresit ei ceva, si trebuie corectat.

| Sophieka a răspuns:

Probabil s-au transferat in contul tau de valuta... Mergi la banca sa vezi.