| BossMan a întrebat:

Salut, am 14 ani si 220 de ron stransi. ok? ati inteles pana acum?
Doresc sa imi achizitionez u telefon numit Dapeng T2000, si am doar banii acestia, si el fiind un pic mai scump, si maicamea foarte chitroasa, cum sa fac sa strang bani sa mi-l cumpar? sunt din Craiova, ajutoooooooor... dati-mi o idee ceva k nu am telefon sh chiar vreau acel telefon, este singurul telefon care imi place, va multumesc anticipat, dati-mi o idee sa strang bani, sau daca aveti unul de vanzare, ne putem intelege le pret, sau. nu stiu. ajutor, dati-mi un sfat orice...

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

De sărbători cred că mai scot ei ceva.Eu zic să ai o discuţie cu ei şi-n loc de cadouri să-ţi dea bani! Eventual mergi la bunici şi chipurile te faci că vrei să te împrumute cu o anumită sumă.Sau mergi cu colindul, se fac bani frumoşi.Multă baftă!

| Cutitaru_Gelache_1991 a răspuns:

Baga i la pacanele cu gandu de ati lua 3 telefoane.

| AnnaAnnne a răspuns:

Offff vin sarbatorile pacaleste.l pe bunicul sa.ti dea 100 de ron de Mos Craciun pe bunica la fel pe tatal tau la fel si sa vezi tu ce se strang si eu m.am facut de Mos Craciun tot cu un telefon si am ramas si cu banii la pusculita 500 si ceva de lei.Succes!happy

| ρυƒυℓєтє a răspuns:

Nu stiu cum ai putea sa faci tu bani la 14 ani. ia-ti si tu un telefon mai ieftin de care ai tu bani...

| cosmincuriosu97 a răspuns:

Pai zile si tu la vecini si unele persoane ca le faci cumparaturile si sa iti lase si tie acolo 2-3 lei, fa curat si le ceri 5-10 lei, imparte pliante

| NormalUser a răspuns:

Orienteazate spre un telefon mai ieftin, sau daca stii sa pariezi apucate de pariat poate iti pica norocul la 14 ani nu stiu ce ai putea sa faci. Si telefonul care iti place tie nu ti-l recomand orienteazate spre o firma de telefoane cunoscuta si de calitate.