| Eusunt132 a întrebat:

Salut, am 15 ani si îmi doresc să fac bani. Nu vreau să mai cer de la părinți mereu pentru haine. Acum că a venit iarna îmi doresc și eu niste bocanci frumoși, o geacă faină și niște hanorace frumoase. Trăiesc cu tata, își permite să mă întrețină însă vreau sa nu îl mai storc. Ce as putea face pentru asta? Nu vreau să aud lucruri ca "tunde gazonul/plimbă câini/fă servici pentru prieteni" astea nu merg în ziua de astăzi... Rog seriozitate.

Răspuns Câştigător
| PsihologDanielBotezan a răspuns:

Salut! happy Ești încă micuț pentru lucru : )) big grin Ești tânăr. Ai tot timpul din lume mai încolo. Nu e rușine să nu muncești la vârsta asta. Nu ai nici prea multe opțiuni. Ai răbdare până mai crești.winking Toate la timpul lor. Funda? big grin

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La anisorii astia nu ai prea multe optiuni de angajare, decat la companiile de impartit pliante si brosuri, dar nu prea cred caeste timpul lor.
Nu stiu ce seriozitate vrei tu de la noi, cand tu nu esti nici macar constient de faptul ca esti un copil mic, care nu are nici o calificare, profesie si nici varsta legala.
faci un banut de buzunar cu trebrui ep langa casa omului, daca vecinii au nevoei sau rudele, ca la anii asta-i nu-ti da nimeni de munca.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cu seriozitate, altceva nu poți. Că dacă ar fi, mulți ca tine ar lucra, și s-ar ști ce fac și am ști și noi, și ți-am spune.

| VoidEternal a răspuns:

Din păcate la vârsta ta nu poți face decât "ciubucuri" ocazionale, dpdv legal cred că doar de la 16 ani te poți angaja part time, dar e destul de greu sa performezi la școală și să și lucrezi în același timp.

| Furnicuta000 a răspuns:

Se pot face bani si online dar pe termen lung, nu ca sa iti cumperi acum ceva. De ex poti sa-ti deschizi un canal de Youtube si sa faci cumva sa aduni abonati si multe vizualizari. Youtube a inceput sa plateasca mai bine creatorii de continut