| IonutBCA777 a întrebat:

Salut! Am 16 ani și 100 lei, am o problema și as avea nevoie de bani, știe cineva niște idei cum as putea sa fac măcar 200 din cei 100? Va rog fără răspunsuri scrise la mișto!

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sa ajuti batrani la cumparaturi. Este o solutie.
Uite si aici: https://financer.com/ro/blog/cum-sa-faci-bani-ca-si-copil/

| Violleta2022 a răspuns:

Ceri parintilor, ca alta solutie nu exista!

| BabaOarba a răspuns:

Daca banii s-ar dubla atat de usor am fi toti milionari in cel mai scurt timp. Decat sa te gandesti cum sa gastigi bani usor, care nu se pot dubla imediat prin mijloace normale, mai bine te-ai gandi cum sa gastigi constant o suma de bani facand ceva pe langa scoala. Nu vei avea gramezi de bani, pentru ca nu vei avea mult timp la dispozitie si nici nu ai experienta necesara in niciun domeniu, dar este un inceput, care te va ajuta mai departe sa inveti cum sa produci valoare ca sa ai si bani.

| IonutBCA777 explică (pentru BabaOarba):

Nu mă gândesc să fac multi bani in cel mai scurt timp, am întrebat dacă aș putea face ceva cu banii pe care ii am sa ii pot dubla, iar după ce as putea face să îmi mai scot profit?‍♂️?‍♂️

| BabaOarba a răspuns (pentru IonutBCA777):

Ca sa inmultesti banii iti trebuie unul din doua lucruri, si cel mai bine amandoua odata: 1. capital de investit, iar 100 lei nu se numeste capital; 2. sa ai o activitate in care sa investesti putin dar sa aduca venituri apreciabile (ori sa stii sa faci ceva ce se cauta, ori sa ai o idee geniala care sa prinda).