| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Salut, am 16 ani si vreau sa ma angajez. Salariul vreau sa imi fie bagat pe card. Daca am 16 ani pot sa imi fac card visa la BT pentru salariu?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate. Du-te la banca cu un parinte, fa-ti cardul si apoi, dupa ce te angajezi, solicita angajatorului sa-ti depuna salariul pe card.

| Gabykos a răspuns (pentru Ioandelasal):

Poti de la varsta de 16 ani sa iti faci card si sa achiti plati online?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Gabykos):

Da, se poate, dar numai impreuna cu un parinte.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde daca, unde te angajezi, se baga salariul pe card. Dar ma indoiesc sa te angajeze cineva la varsta asta. Pentru ca nu poti lucra, legal, mai mult de 6 ore pe zi iar patronul trebuie sa achite la stat, pentru tine, ca si cum ai lucra 8 ore.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti, atat timp cat e si un parinte cu tine cand iti faci cardul