| NoSoulX a întrebat:

Salut, am 17 ani si ma gandeam sa investesc fiindca mereu mi-a placut ideea de a investi niste banuti pentru un potential profit. Nu sunt disperat dupa bani, am sa investesc doar banii de buzunar dar intrebarea este in ce si daca pot la 17 ani.
Ma gandeam in cripto dar nu stiu de unde sa incep si cu ce moneda. Am cautat pe multe forumuri mai ales pe r3dd1t dar mereu m-a enervat site-ul asta fiindca niciodata nu am cum posta un topic ca nu stiu ce cerinte nu indeplinesc asa ca postez aici unde oricum este o comunitate vasta de oameni ce ajuta.
Niste sfaturi va rog? Orice scrieti am sa tin cont fiindca nu stiu absolut nimic despre investitii/bani/economie/cripto-monede.

Cheers!

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"am 17 ani si ma gandeam sa investesc"

de câți bani vorbim aici?

| NoSoulX explică (pentru sierra1):

Tocmai ce am scris, bani de buzunar sau in general maxim 500 lei.

| sierra1 a răspuns (pentru NoSoulX):

Investiții cu zece euro? glumești!
ia-ți o bicicletă toamna și o dai in câștig primăvara

| NoSoulX explică (pentru sierra1):

Stiam ca mai sunt si de acestia ca voi care comenteaza aiurea dar nu pe voi va asteptam sa lasati comentariu.

| sierra1 a răspuns (pentru NoSoulX):

"ca voi care comenteaza aiurea..."

zece (mă rog, o sută) euro sunt investiție? citește mami, ce-i aia investiție și apoi să te miri