| Ovidiu36 a întrebat:

Salut am 18 si sunt in clasa 12 si as vrea sa fac niste cursuri de programare pentru IT vreau sa stiu daca se gasesc locuri de munca numai cu cursuri fara facultate in Romania si in strainatate si cu cat se platec va rog sa ma ajutati

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Parerea mea este: pregateste-te bine sa iei bac-ul, dupa care poti face studii de IT la facultate sau postliceale.
Accentul este: intai sa iei bac-ul!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Locuri de munca in IT se gasesc, meserie sa stii, asta e cel mai important.

Bineinteles, e posibil sa ai ceva lacune daca nu faci o facultate de profil, dar e posibil sa le acoperi cu multa munca.

Cat despre plata, depinde ce faci, ce experienta ai, cat de bine stii programare samd.

| peperonies a răspuns:

Conteaza mult mai mult ce stii sa faci decat ce studii ai. daca te descurci bine la interviu si la test nu o sa ai probleme.