| 19241738194124 a întrebat:

Salut, am 19 ani si lucrez cu unchiul meu,are o firma de constructii, ma uit la muncitori daca muncesc sau daca stau degeaba si ce imi spune el le dau de lucru, aseara mi-a spus despre ceva legat de uniunea europeana de 50 de mii de euro pe termen de 5 ani, sa imi deschid o firma eu pe numele meu, sa beneficiez de acest ajutor, asociat al lui si de acei bani sa imi iau un excavator si un camion(50.000) euro.
Acum nu stiu, care ar fi riscurile daca DOAMNE fereste, nu merge treaba asta daca trebuie sa dau din buzunarul meu sau ceva, care stie as ruga sa imi explice daca e riscant sau e bine..multumesc

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu te-a injurat niciun muncitor pana acum?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu i ti dă nimeni 50.000 euro fara un plan de afaceri bun, si daca i ti dă este imprumut, tu va trebuii sa i dai inapoi doar nu crezi ca ti da cadou.