| valy69669 a întrebat:

Salut! Am 21 ani permis de 2 ani și as dori sa ma bag și eu pe uber!
Nu am mașina și nici atestat
Dar le as face dacă trebuie
Ce Spuneti. Merita sa lucrezi la uber?
Știu persoane ce spun ca se câștiga foarte bine

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand trebuie sa ia masina cu maxim 10 ani vechime.

| Frank51 a răspuns:

Se câștiga bine la început, acum este foarte slab.

| DeMicUnC?l?tor a răspuns:

Merită să incerci. Dar nu sta mai mult de 6-9 luni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai experienta nu cunosti orasul asa ca nu este o idee buna, nu ai masina ta ce uber sa faci, stringe ti bani cumpără ti masină si trebuie sa stapinesti bine volanul, multe accidente se fac de soferii incepatori de varsta ta care nu au experienta si gonesc pe șosele ca nebunii, deci clar nu este de tine uber la 21 de ani. Masina nu ai atestat nu ai, cauta altceva sa faci din care sa cîstigi bani nu sa pierzi, un atestat nu il i ei de azi pe maine, necesita examene plus trebuie sa ai masina ta, si tu nu ai.

| valy69669 explică (pentru anonim_4396):

Vorbești din auzite sau experiența?