| DanuțMarian43 a întrebat:

Salut, am 400 lei si vreau sa ii investesc in ceva care să aducă si mai mulți bani peste ceva timp, sunt minor. Eu m-am gândit să imi cumpăr cont de developer pe magazin play si sa incerc sa fac un joc sau o aplicatie. Voi aveti ceva mai bun? Sunt deschis la sfaturi

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"am 400 lei si vreau sa ii investesc ...imi cumpăr cont de developer pe magazin play si sa incerc sa fac un joc sau o aplicatie"

excelent, spor la treabă

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai stai asa... trebuie CUMPARAT contul de dev? Nu am habar, de aia intreb. Daca esti minor, cred ca va fi un pic cam problematic dpv legal.

| DanuțMarian43 explică (pentru GabiDumitrescu):

Da trebuie cumpărat, este 25 de dolari. Cred ca este legal, din moment ce poti avea card de debit de la 14 ani