| anonim_4396 a întrebat:

Am acasa doua albume cu timbre vechi de pe si vreau sa le vand pe olx, oare cat as putea scoate din astea doua albume?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Valoarea timbrelor poate varia intre 0 lei si sute de mii de dolari /euro, in functie de foarte multe criterii (raritate, starea fizica, pret de catalog etc.).
Doar o evaluare de specialitate poate da raspuns la intrebarea ta.

| darrio2007 a răspuns:

Mai bine cauti site-uri care se ocupa cu filatelia, acolo vei gasi pasionati care iti pot oferi preturi bune. Depinde si ce timbre ai.

| baru a răspuns:

Foarte putin. Preturile sunt in scadere.Este adevarat, conteaza vechimea dar si asa foarte putin. Nu le vinde.

| Dismally a răspuns:

Cel mai probabil zero pentru ca nu le va cumpara nimeni. Daca ai serii complete, marci neuzate este alta treaba dar ma indoiesc, probabil sunt timbrele unui copil adunate in perioada comunista...

| awspam a răspuns:

Mai tine-le 50 de ani si pe urma lasa-le la nepoti sa aiba grija de ele, iar peste 2000 de ani valoarea lor va creste