| Prafdestele00000 a întrebat:

Salut,am achiziționat un bilet de avion dar acum nu mai am nevoie de el, daca nu am făcut încă check-in-ul pot să îl vând?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde firma. Unele nu ramburseaza costul. Ia legatura cu compania lor si intreaba. Biletul este nominal si nu-l poti vinde.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti sa il vinzi, el este nominal. Poti solicita firmei de la care l-ai cumparat sa iti ramburseze costurile lui (daca ai achitat asigurarea storno, sau daca stornarea este prevazuta in contract)

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de companie. la unele e mai mare pretul de schimbare a titularului decat un bilet nou asa ca slabe sanse