| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am achiziționat un paysafe de 25 de lei.
Am intrat în contul de steam, am completat tot ce trebuie iar când mi s-a deschis pagina de la paysafecard unde trebuia introdus pinul, l-am introdus și când am finalizat, deasupra pinului mi-a apărut mesajul "Soldul pinului nu este suficient pentru a efectua aceasta plata".
Paysafeul este recent cumpărat și nu a mai fost folosit.
Doresc sa menționez ca nu e prima oara când adaug bani în acest cont și nici prima oara când folosesc aceasta metoda.

4 răspunsuri:
| AdorDresurile a răspuns:

Majoritatea achizitiilor au si tva, uita-te atent cand iti apare pagina de plata daca spune ceva legat de tva

| qb0gdan a răspuns (pentru AdorDresurile):

Tva ul este undeva la 75 de bani, dar este deja inclus în paysafe, după cum scrie pe site

| qb0gdan a răspuns (pentru AdorDresurile):

Și în plus, am mai folosit aceasta metoda acum 2 3 săptămâni, când a funcționat, și chiar nu îmi pot da seama care este problema.

| AdorDresurile a răspuns (pentru qb0gdan):

Ai cumparat direct de pe steam, sau printr-un site 3rd party, cum ar fi G2A?