| alex06333 a întrebat:

Salut,am comandat ceva de pe altex, dar am gresit adresa, am vorbit cu aia sa mi-o aluneze si mi-o zis ca nu pot si ca va trebui sa o editeze. Asta inseamna ca in urmatoarele zile o sa imi vina? Am comandat-o pe 22, dupa ce o editeaza cum trebuie, mai imi vine comanda sau mai trebuie sa fac ceva?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca ai scris numarul de telefon corect te va suna curierul si vei ridica coletul de la locul de intalnire stabilit. Iei si cartea de identitate cu tine. Daca nu, produsul va fi returnat si, daca ai platit cu cardul, in 30 zile sunt obligati sa-ti returneze suma in contul bancar pe care va trebui sa-l precizezi tu. Ei nu cunosc contul tau bancar.

| ruddy a răspuns:

In cazul in care s-a facut factura pe adresa veche, acolo o sa mearga, (daca nu ii departe, dai o fuga pana acolo ) daca nu ridici coletul, o sa-l duca la depozitul lor (depinde cu ce firma de curierat vine ). Acolo daca ai timp poti sa mergi sa il ridici personal in 5 zile program de la 09 la 18.
Daca nu ai platit, atunci poti sa le spui ca nu mai ai nevoie, si dai alta comanda pe adresa corecta.

| alex06333 explică (pentru ruddy):

Daca tot nu imi mai vine curier oare pot sa o recomand din nou? Ca nu prea o facut nimic aia sincer. Si nu mai vine...

| alex06333 explică (pentru ruddy):

Adica sun la retur si le zic ca nu mai am nevoie nu?

| ruddy a răspuns (pentru alex06333):

Daca nu ai platit nici un ban, dai din nou o alta comanda si nu iti mai bate capu laughing