| SuhDood a întrebat:

Salut, am comandat ceva de pe net, m-am razgandit asa ca am decis sa anulez comanda si sa cumpar altceva, nu stiam exact bugetul pe care il aveam dar aparent aveam mult mai mult decat credeam.
Chestia este ca tipii aia au dat deja coletul la Fan-Courier, e prea tarziu? Si daca da, daca refuz coletul trebuie neaparat sa platesc tot sau doar transportul.
Mersi.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu este cazaul sa platesti nimic. Conform legii, la cumparaturi de pe net, ai dreptul sa refuzi orice produs, fara explicatie, in 15 zile. Unele magazine au si mai mult dar minimum legal este 15 zile.

| amyana a răspuns:

Nu plătești nimic ai 15-30 de zile sa te răzgândesti