| fineaaas a întrebat:

Salut, am comandat de pe eMAG un produs acum 4 zile, azi am trimis un mail către firma de suport sameday și după 1 ora primesc mail ca coletul e stricat în urma transportului. Am contactat eMAG, și mi-a spus doamna ca a cerut returnare și ca mi-a comandat de la flanco, a zis ca acolo transporta fan curier de fiecare data
Întrebarea mea este, pe eMAG la detalii comanda nu apare ca e detoriorat în timpul livrării, cum a zis doamna.
Și, cam mâine trebuia sa vina curierul, îl informează oare?
Și în cât timp vine o comanda cu fan curier?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Fan courier livrează cam în maximum 2 zile după ce primesc obiectul.
Sameday s-au prostit rău de tot...
În rest... nu prea am priceput mare lucru.
Dar sper că ai vrut să spui cam asta: SD a constatat că au distrus coletul și au informat eMag despre asta. eMag va trimite un alt produs identic spre tine prin FC.
Așadar, tu nu ai pierdut cam nimic, în afară de vreo trei patru zile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cere-ti banii inapoi. Cel mai probabil coletu nici nu a plecat de acolo. Asa fac magarii astia. Cere-ti banii inapoi nu in 9999 saptamani, de urgenta. iar daca ai platit cu cardul sau prin banca, suni la banca, le arati mailul, si le ceri sa blocheze acea tranzactie, le dai o copie de la acel email, si iti iei banii inapoi.

| fineaaas explică (pentru anonim_4396):

Da, sunt niște oameni de rahat
am comandat de la alta firma de curierat, fan curier ajunge în maxim 2-3 zile de la trimitere de comanda