| Online123 a întrebat:

Am cumparat cateva lucruri de pe internet cu cardul dar eu nu stiu fondul cardului.Se poate trece de limita de bani si sa fie venitul de pe card pe minus?
Nu stiu fondul cardului pentru ca cardul este rupt si nu merge sa il introduc in bancomat si trebuie schimbat
Funda!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate depasi suma de pe card doar in cazul ca ai card de credit. Daca este card de debit nu poti depasi suma disponibila pe card.

| Online123 explică (pentru Ioandelasal):

Este card bcr maestro, e pentru banii de abonamente la liceu. deci nu se poate nu?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Online123):

Nu se poate. Du-te la banca sa-ti schimbi cardul.

| Online123 explică (pentru Ioandelasal):

Merci mult. funda

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca e card de debit nu poti ajunge pe minus

| mihai69 a răspuns:

DaCĂ_CArdul e rupt, poți să mergi la bancă și să ceri un extras de cont.
Simplu.
A! și un card nou, evident.
Și da, poți să treci cardul „pe minus", dacă e card de debit (de pildă iei salariul pe el) cu descoperire de cont.