| anonim_4396 a întrebat:

Am dat mesaj la bongo iar părinții mei au avut de plătit o suma foarte mare! Ei nu stiu de ce...nu prea as vrea sa afle! In schimb, dacă am trimis la bongo STOP vor mai plăti? Sau se oprește serviciul?

Răspuns Câştigător
| HeeVTM a răspuns:

Bongo este o metoda de țepuire..se zice ca iti ia 2euro 3euro dar te trezesti cu taxa de 90euro. Nu mai ai cum. Deja s-a trimis chargebackul. data viitoare sa fii mai atent la asemena magarii,

| Mosotti a răspuns (pentru HeeVTM):

Pai cum? Va plati mereu? Nu i se opreste serviciul? Ca doar de aia a dat STOP acolo. Deci nu se refera la suma platita daca isi poate recupera banii, ci pe viitor.
Am facut si eu odata o prostie din asta platind la un site din Germania, m-am dus la banca, am contestat plata si am primit banii inapoi. Serviciul nu se mai oprea, asa ca la timp am schimbat cardul, nr de card era altul, si si-au luat-o la cioculetz. deci sunt solutii oricum.

Am gasit ia uite ce scrie:
"3. Trimite mesajul text la 1405. (Tarif in Vodafone, Telekom, Digi Mobil si Orange: 1.5E + TVA/sms trimis).
Bongo nu este un serviciu cu abonament!"

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cum de ce? pai au tarife foarte mari in euro, de aceea.
Cand te joci cu telefonul si umbli pe site-uri scumpe, nici nu ma surpinde de ce te miri atata.
Sper sa-ti ia telefonul parintii, ca sa nu mai umblii pe unde nu ai voie.