| adryan_4792 a întrebat:

Am de retras niște bani de pe un site și îmi cere cont bancar..Eu am un card Visa dar intrebarea este dacă am card am automat si un cont bancar sau trebuie sa-mi fac?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca ai un cont bancar, asociat cardului si trebuia sa-ti fie comunicat codul IBAN al acestui cont atunci cand ai primit cardul.
Daca nu ti l-au comunicat du-te la o unitate a bancii care ti-a emis cardul si o sa-l primesti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai si daca ai card unde crezi ca sunt tinuti banii daca nu intr-un cont?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai cont bineinteles. E acel cont care iti este scris pe extrasul de cont car ti l-a dat odata cu cardul. Cardul este doar o metoda de a scoate banii din cont cu ajutorul ATM-ului, sau automat bancar.
Apropo, care iti este site-ul?
happy

| WhOo a răspuns:

Daca n-ai cont nu poti sa-ti faci card, du-te la banca si iti vor da ei IBAN-ul de la cont si acolo iti vor fi virati banii happy

| adryan_4792 explică:

Treaba e ca o suma de bani mi-a fost virată pe card dar acum îmi cer cont bancar..Am codul IBAN..Eu credeam ca imi trebuie alt cont bancar dacă mi-au cerut cont în locul cardului

| alessia5158 a răspuns (pentru adryan_4792):

Pe card nu este scris IBAN-ul! --- sa nu confunzi numerele scrise pe card cu codul IBAN.Codul IBAN ((International Bank Account Number)ti-l da banca care a emis cardul respectiv si este numarul de identificare al contului curent caruia ii este atasat cardul.

| adryan_4792 explică:

Site-ul este 24 option