| hatzjhonulehatz a întrebat:

Salut! Am de vreo 2 ani in portofel 400 ILS si vreau sa ii schimb in RON sa scap de ei. Problema este ca nu gasesc nicaieri pe cineva care vrea sa cumpere sau o banca care sa zica ca opereaza moneda asta. Stiti unde o pot schimba in Cluj-Napoca?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Incearca la Banca Nationala.

| Violleta2022 a răspuns:

Intreaba si tu in stanga si dreapta printre prieteni, vecini sau rude, cine pleaca spre Israel si poate ai o sansa sa-i vinzi sau schimbi pe euro.
400 Israeli new shekel -valoreaza in jur de 100 euro (ori 500 lei)
Bancile nu mai primesc decat euro si dolari americani, eu am avut probleme sa schimb dolari australieni, reusind sa-l schimb numai la Banca Nationala.

| Lukasssz a răspuns:

Bcr