| Selvius_Sebys_1992 a întrebat:

Am intentia sa deschid o "insula" pe galeria auchan-ului!
Dar nu am nici o idee ce sa "vand" sa vin cu ceva "nou".
Aveti vreo idee, vreun sfat? Multumesc

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Păi nu asta ar fi trebuit să fie prima idee?

Altfel pui căruța înaintea cailor. Ești ca ăia de pe aici care spun "M-am hotărât să scriu o carte. Îmi puteți da o idee despre subiect?"

| Selvius_Sebys_1992 explică (pentru johnnny123):

Cineva mi-a oferit aceasta oportunitate, a fost ceva spontan, stiu ce spui, dar nu judeca daca nu cunosti situatia
Si nu inteleg de ce iti irosesti timpul cu raspunsuri de genul

| Raven a răspuns:

De obicei, insulele vând gablonțuri, articole de marochinărie (genți, curele, portofele), produse make-up și parfumuri, mărunțișuri (brelocuri, brichete, umbrele), articole de îmbrăcăminte care nu trebuie probate în cabine de probă (pălării, fesuri, eșarfe, mănuși), cărți, ziare, reviste, țigări și accesorii pentru fumători. Am văzut inclusiv bijuterii din argint, cu toate că, în general, la insule se vând articole nu foarte scumpe. Vezi și tu ce anume din ce ți-am enumerat nu se găsește acolo unde intenționezi să-ți deschizi afacerea.