| CV25CRI a întrebat:

Am la dispozitie 250 metri patrati de teren si 15.000 de Euro.Ce afacere sa deschid? Tinand cont ca vizavi este o spalatorie.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

O terasa deschisa, dar cu acoperis, unde clientii care asteapta la spalatorie sa poata bea o cafea, o bere, sau sa manance un sandvich. Daca faci cum trebuie, si altii vor veni ca clienti la tine... happy

| cristi202 a răspuns:

Nu deschide nimic pana ce nu te interesezi ce afaceri sunt prin zona, sa zicem pe raza de minim 1 km. Degeaba deschizi vulcanizare sa zicem, daca mai e una la coltul strazii. Va trebui sa fii foarte bun la ce faci ca sa te impui. Dar, daca nu e nici un magazin de piese auto in zona, ai sanse reale sa faci ceva. Acum, depinde de mai multi factori, nu deschizi magazin de piese auto intr-un cartier unde majoritatea sunt oameni saraci, n-o sa mearga. Deci, trebuie sa te gindesti bine la ce vrei sa faci, ca sa nu arunci banii de pomana.
Eu unul, ca mare pasionat de biciclete, as deschide un magazin cu atelier de reparatii biciclete. In plus, as merge pe chestii unice, biciclete unicate ce nu le prea gasesti in comert, facute de mine, fie din modele mai vechi, fie cu cadrul din lemn, am deja cateva proiecte in sensul asta, numai ca, eu desi as avea locul, pe raza de 20 de km de la mine din sat nu e nici un magazin, si bicicletele s-au inmultit ca ciupercile dupa ploaie, nu am fondurile suficiente realizarii proiectului, dar, cred ca in viitorul apropiat voi incepe cu ceea ce am.

| CV25CRI explică (pentru cristi202):

M-am gandit ca ar merge o vulcanizare deoarece mai este una la 10 km.La mine este problema ca nu prea sunt la strada.

| cristi202 a răspuns (pentru CV25CRI):

Vezi? E bine ca gindesti. Asa iti dai seama ce merge si ce nu. O vulcanizare care nu e la strada, nu va merge. Doar daca e pe o strada care da in strada principala, si sa fie in apropierea ei, maxim 100 de m de la strada, cu conditia de a pune indicatoare extrem de vizibile, dar si asa e dupa noroc, deci poate fi riscant.

| Spataru_Doina_1979 a răspuns:

Poate ceva leagt de IT sau calculatorare. ( o afacere virtuala)

| iHateLuckyPersons a răspuns:

O vulcanizare sau ceva shaormerie

| Nairda777 a răspuns:

Eu as face un mini-market cu cateva locuri de parcare contr-cost pentru o suma modica

| CV25CRI explică (pentru Nairda777):

In apropierea mea sunt multe magazine nu cred ca ar merge afacerea asta