| SmileyIsHappy a întrebat:

Salut, am mai multe bancnote si monezi mai vechi, imi puteti da niste site-uri unde se pot vinde sau sa le pun la licitatie?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde ce monezi si bancnote sunt, in ce ani si in ce tari au fost emise.
Cele care n-au cel putin 50 ani n-au nici o valoare pentru colectionari.

| untu a răspuns:

Am si eu o colectie de monezi si bacnote vechi si noi pana acum! Dar daca vrei sa cumperi sau sa facem schimb, da mesaj la privat si vorbim acolo ce am eu si ce ai tu si facem negocierile si schimbul prin colet!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti incerca sa vinzi bancnotele si monedele (deci nu monezile ^^) pe olx. Ar fi cel mai usor.

| Kogaion a răspuns:

Cel mai bine, iei lecatura cu un evaluator, sa-ti spuna exact daca sunt sau nu de colectie si cam cat ar valora.

| cevdet a răspuns:

Daca ar fi foarte vechi si foarte valoroase, ai sti cum sa procedezi, nu ai intreba aici. Presupun ca ai niste bancnote si monezi dinainte de '89 (poate si de dupa) care acum nu au nici o valoare.