| Cosmin7373 a întrebat:

Salut! Am nevoie la liceu(pentru alocatie pana in clasa a 12 a) de un extras de cont. Extrasul de cont e istoricul tranzactiilor pe o anume perioada sau e foaia cu iban(cand am facut cardul la bt am primit o foaie cu lista iban)?

2 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Pentru alocatie, nu ai nevoie de extras de cont (care intr-adevar este istoricul operatiunilor) ci de numarul IBAN. Duci foaia aia sau alta asemanatoare. Sau copie.
Daca ai mai multe conturi, le tai pe celelalte si il lasi pe ala in care vrei sa primesti alocatia.

| Anonimu7041 a răspuns:

Extrasul de cont se poate face rost de la banca la care ai cardul cu un buletin.
El prezintă în general istoricul pe 1 luna (poate și mai mult, dar cel gratis e doar pe 1 luna, cel puțin e asa la BRD).
O sa fie o pagina pe care o dai doar ca să dovedești ca acel card exista și ca este al tău.