| AquaBlueAquaBlue a întrebat:

Salut, am o amenda de circulatie de un an de zile si sunt curios dupa cat timp o baga la impozit

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Amenda nu este impozit, ca sa o cumuleze cu impozitul. O sa ti se ceara s-o platesti si daca nu o s-o platesti poate incepe executarea silita.

| darrio2007 a răspuns:

Poti avea probleme daca vrei sa pleci din tara si vei fi verificat la vama. Cunosc un caz cu unul care l-a intors de la vama cand eram in Calais ca sa trec in Anglia. Te poti astepta la executare silita cat de curand.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce nu ai plătit o? Ce sumă este? Mergi de maine incolo si plăteste o daca nu vrei sa ai probleme cu legea.

| GrozzyGroaza a răspuns: