| AlexuTzzuAlex2000 a întrebat:

Am o intrebare legata de revolut. Daca cineva vrea sa-mi trimita o suma de bani prin transfer bancar (sa se duca la banca si sa-i zica celei de acolo ca vrea sa depuna bani intr-un cont) contul meu este pe Romania sau UK? Ca practic banca revolut e in Uk. Multumesc!

12 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Contul tău e de UK. Ai nevoie și de codul SWIFT. Se va plăti și un comision pentru transfer.

| flixbuster a răspuns:

Du-te in app Revolut, chiar pe prima pagina si da Details. Da scroll in jos si vezi "For cross-border transfers only". Vezi IBAN, primele doua litere - ar trebui sa fie clar pe ce tara este contul tau.

| Florin_Denisov_1978 a răspuns (pentru flixbuster):

Poate la tine arată altfel, eu nu am găsit așa ceva. Linkurile de mai sus nu pot sa le deschid

| flixbuster a răspuns (pentru Florin_Denisov_1978):

Vad ca de pe Web mobile nici la mine nu merg URL-uri. Daca ii dai Show Desktop Site sau intri de pe calculator vor merge. Cred ca e probelma site-ului TPU.

| Yurisa a răspuns:

Nu se poate efectua transfer bancar.
Doar de la alta persoana cu aplicatia revolut

| Florin_Denisov_1978 a răspuns (pentru Yurisa):

Salut!
Care e suma maxima care o poți retrage de la ATM
Ce poți cumpara online?

| krt0f1oR a răspuns (pentru Florin_Denisov_1978):

Suma maxima e 200 de lire (Fara comision) ce e peste e cu comision

| Florin_Denisov_1978 a răspuns (pentru krt0f1oR):

Câți lei poți scoate din România de la ATM-uri?

| Yurisa a răspuns (pentru Florin_Denisov_1978):

De la atm cred ca e 800

| flixbuster a răspuns (pentru Yurisa):

Ba se poate (cauta "Cu transfer bancar"):

http://www.revolut.com/ro-RO/help/cum-incepi/cum-adaugi-bani-la-revolut