| Mihay1984 a întrebat:

Salut! Am o întrebare: o sa fac un împrumut la bt-direct, ideea e că nu vreau să știe ai mei, vreau să le fac o surpriză, să le iau ceva pentru in casă, aveți idee dacă mi-ar veni ceva acasă cum că am făcut un împrumut? Prin poștă, un plic ceva? Cei de la bancă mi-au spus ca nu, dar nu erau f convinși... Mulțumesc frumos.

Răspuns Câştigător
| Sophieka a răspuns:

Din moment ce, cei de la banca au spus ca NU, e evident ca e NU. Nu noi suntem bancherii. Tu poti opta sa iti vina doar prin mail.
Acum prin posta nu mai vin treburi din astea de la banca... Decat cu un motiv adevarat...Si motivul ar fi ca tu nu iti platesti ratele ca sa achiti suma imprumutata + dobanda.

| Mihay1984 explică (pentru Sophieka):

Mulțumesc frumos.

| Sophieka a răspuns (pentru Mihay1984):

Tu ai dreptul sa le spui ca nu doresti sa iti vina nimic prin posta! Pana la urma esti clientul lor, si, si ei au nevoie de tine nu doar tu de ei! Asa ca spune-le ceea ce vrei / consideri si pune-le intrebari cand ai nelamuriri!

| Sophieka a răspuns (pentru Mihay1984):

Iti multumesc si eu.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este o idee proasta sa i ti faci credit la banca cand dobînzile sunt mari, si pentru ce faci credit pentru prostii, sa i spargi pe cadouri banii, nu e o idee bună deoarece banca vrea dovezi de unde poti plătii? Si de curiozitate ce sumă imprumuti? Si pe ce perioada?

| Dismally a răspuns:

Urate surprize mai faci si tu big grin Imprumutul la banca se face in doua cazuri:
1. banii iti trebuie pentru o investiti care va produce mult mai mult;
2. ai o urgenta - o problema de sanatate sau alte lucruri de genul acesta;
In nici un caz nu e o idee buna sa faci imprumuturi pentru televizoare, masina, telefon sau alte tampenii.

| Yuoia a răspuns:

Inteleg ca tu lucrezi si ai de unde returna creditul. Altfel, le faci o surpriza urata de tot daca faci creditul pe numele lor.

| christall a răspuns:

Cel mai bine e sa te consulti cu ai tai ca sa nu fie cu suparare dupa aceea. Poate nu vor sa se indatoreze si de aceea n-au facut inca. Mai bine strangi banii si iei ce vrei cu cash, decat sa platesti pana la trei ori imprumutul.

| nicunicu3 a răspuns:

Lasa imprumutu si strange banuti si le faci alta data cadou.Si daca o sa afle se supara rau.