| RaduGabriel123 a întrebat:

Am o nelamurire in legatura cu paysafecard. Sa zicem ca cineva din alta localitate imi trimite codul PIN pentru un paysafecard, dar eu nu il folosesc acum ci peste cateva zile. Nu as putea sa imi fac un cont sau ceva la ei pe site si daca bag pin-ul acolo sa imi ramana salvat, iar el sa nu il poata folosi? Pentru ca, intre timp pana il folosesc eu, ma gandesc ca el ar putea sa se foloseasca deja de el.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,fa-ti un cont pe site-ul paysafe.Partea nasoala e ca trebuie sa iti faci poza la cardul de indetitate(buletin) sau permis de conducere.Eu as face o poza si as blura CNP-ul si as lasa doar numele.
Bafta! :*

| RaduGabriel123 explică (pentru anonim_4396):

As putea sa pun o poza de la permis sau buletin, dar daca blurez cnp-ul nu este nici o problema? Si sigur el nu va mai putea folosi codul, chiar daca foaia cu codul este la el? Mersi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RaduGabriel123):

Nu prea cred ca este vreo problema daca il blurezi, pana la urma este identitatea ta.
Codul il introduci si ti se vor pune bani in cont, codul nu mai poate fi refolosit.