| laeimbrea a întrebat:

Salut, am o problema cu cardul revolut, am dat sa imi faca un card virtual și vreau să îl atașez la contul meu de paypal, totul ok până când cei de la paypal trebuia sa imi ia 1 dolar din cont, mi-au luat acel dolar si dupa cateva minute apare ca s-a anulat tranzacția.
Oare de ce, ce am facut gresit?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Paypalul nu accepta Card revolut sau alte carduri obscure!

Paypalul se alimenteaza doar din:
- contul tau bancar (nume, prenume si IBAN-ul )
- ori din VISA ori MASTER CARD - care trebuie sa fie pe numele tau.
Unul din ele trebuiesc atasate de contul Paypal si ei se contecteaza si trag $2 din acel cont
Odata cu retragerea banilor, iti vor trimite un cod de 4 cifre, in extrasul de cont bancar al acelui card de unde au retras banii.
Acel cod, trebuie tu sa-l iei si sa-l reintroduci intr-un link trimis de paypal.
Abia dupa ce pui acel cod, ei iti inapoieaza banii in contul legat de Paypal si te anunta oficial, ca ai cont valid si activ.

| laeimbrea explică (pentru Violleta2022):

Paypal se poate alimenta și cu revolut, chiar acum folosesc si merge perfect.

Multumesc pentru raspuns.