| anonim_4396 a întrebat:

Am o suma fixa de bani de 3000 lei si as dori sa-i investesc in ceva pentru a reusi obtinerea unui profit in decursul al catorva luni, dar nu stiu in ce. Ceva idei/pareri, va rog?
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ca sa faci o afacere 3000 de lei adică 30 milioane vechi sunt prea putini, credea m ca ai 3000 de euro, dar asa nu poti face afaceri cu banii tai, decat sa te distrezi cu prietenii la mare asta da afacere, plajă baie si gagici care ti papă banii, daca vrei afacere serioasa din care sa scoti profit ai nevoie de bani seriosi si ce stii sa faci ca nu ai zis, tu la ce afaceri te gindesti, ce ai vrea sa faci, ca orice afacere faci in România dai faliment, gindeste te la impozite si taxe pe care statul român ti le ia, după aceea angajatii la firmă din ce i plătesti ca ăia nu muncesc gratis, si tu crezi ca vei putea face tu singur toată munca fara sa ai in spate angajati? Ce varsta ai? Si ce pregatire ai ca sa faci cu adevarat afaceri, ca asa "patroni" sau "șefi" sunt multi in țara asta, dar doar cu numele, ei nu sunt cu adevarat patroni de firme prospere sau șefi, ăia adevarati sunt putini. Deci vino cu idei ce afacere vrei.

| RB26DETT a răspuns:

Te pricepi la poze? Stii sa folosesti programe gen Adobe Photoshop si Lightroom? Daca da ia-ti un DSLR si faci treaba cu el, daca nu esti sigur ca vei reusi sa faci bani cu o camera foto atunci nu te complica, trebuie sa stii ca ai nevoie de pricepere si in momentul in care faci pozele si in momentul in care le prelucrezi. Alte idei nu-mi vin.