| Mariuz_Marius_2003 a întrebat:

Salut.

Am și eu eu o problemă, am comandat pe amazon.com un telefon și am plătit cu cardul, când ajunge acasă eu trebuie să mai fac Ceva? Mie îmi spunea doar o semnătură...

5 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Depinde din ce tara l-ai comandat. Daca este din comunitate nu te mai costa nimic in plus.
Daca vine din alta parte o sa platesti tva si taxe vamale.

| Krax256 a răspuns:

Daca e platit deja normal ca doar semnezi de primire. Intuitie si logica.

| Jaegerjaquezz a răspuns:

Trebuie sa primesti avizul si sa semnezi avb-ul de primire ca este totul in regula.

| banud a răspuns:

Trebuie doar sa semnezi ca ai primit pachietul si daca e prin curier probabil va trebui sa platesti curierul dar daca e prin posta trebuie doar sa semnezi?

| Jaegerjaquezz a răspuns (pentru banud):

Dacă e platit cardul inseamna ca si cheltuielile normale pentru curier/cargus/rapid si etc sunt achitate în rest doar semnat avizul ca l-ai primit si atentie mare semnezi in cazul in care coletul este întreg, fara zgarieturi si daune de transport.