| George12356456 a întrebat:

Salut!
Am și eu niste întrebări legate de Binance.
Am văzut că e taxa 1, 8% la depunere cu cardul. 0, 1% la tranzacție in aplicație.
Bun, însă când am depus bani în aplicație, pe langa cei 1, 8%, am mai fost taxat și de George cu 2, 44%.
Am mai văzut că la extragerea banilor din binance e alta taxa de 1%.
Deci după mine, 1, 8+2,44+1=5,24%.
Mi se pare foarte mult.
Greșesc eu cu ceva sau?
Poate știe cineva vreo metoda de taxare mai mica.
Ofer funda!

1 răspuns:
| Nelucojoc a răspuns:

Din 100 EUR bagati cu cardul ajung in portofel 98.2 EUR. Comisioanele la banci la astfel de tranzactii difera, dar nu scapi de ele. Concluzie: profitul tau net trebuie sa contina si banii de comisioane pe langa marginea de profit urmarita. Succes!