| deliamaria1992 a întrebat:

Salut, am si eu o curiozitate. Am comandat un telefon de pe eMAG, s-a efectuat plata imi scria "plata acceptat" dar dupa am anulat-o si nu stiu cum sa restitui banii in contul bancar..Se restituie singuri sau trebuie eu sa fac ceva? Dau funda la cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Banii se intorc in cont prin operatiuni bancare ce nu implica un efort din partea ta.
Poti doar sa verifici daca acea suma s-a restituit sau nu, dupa cateva zile de la anularea comenzii.
Procesul poate dura, de aceea nu te astepta sa se intample de pe o zi pe alta.

| deliamaria1992 explică (pentru dannyel86):

Multumesc pentru raspuns eram chiar ingrijorata pentru ca e o suma destul de mare 3500 lei.

2 răspunsuri:
| ziptrack a răspuns:

E un proces automatizat iar dv. nu trebuie decat sa asteptati 2-3 zile lucratoare ca banii sa fie stornati in contul dv.