| Bogdanys a întrebat:

Am o pagina pe Facebook, ca un fel de blog personal, unde postez poze, citate (https://www.facebook.com/doargandurilemeli/) si as dori sa mut pagina pe Instagram. Am gasit ceva cu profil de afaceri dar nu am inteles exact. Imi poate explica cineva cum sta treaba? Va multumesc anticipat pentru raspuns. Ofer funda celui care ma lamureste!

Răspuns Câştigător
| Robertandrei4858 a răspuns:

Îţi faci un cont de Instagram cu acelaşi username ca pe Facebook (in cazul în care nu ai) si îţi treci contul din setări pe bussines astfel încât contul de Instagram să îţi fie asociat cu cel de Facebook. Postările propriu zise, nu le poţi muta de pe Facebook pe insat doar dacă le repostezi, în schimb când postezi ceva pe insta de va posta automat si pe Facebook