| B_Elvis_Alexandru_1990 a întrebat:

Salut. Am și eu o întrebare dacă îmi poate răspunde cineva. La salariul minim pe economie, oare cât ar putea sa îți facă banca împrumut maxim? Care ar fi suma maximă care ti-ar putea-o da pe 5 ani? Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Maxim 10 000 leuti daca ai ceva vechime.

| anonim_4396 a răspuns (pentru alina2k18):

Am o cunostiinta care a luat vreo 50.000 lei cu salariul minim, dupa care a facut refinantare etc, Iar el nu are casa lui sa fi zis ca a bagat ca ipoteca, Insa e vorba de o familie sa fi fost pe numele comun la toti sau numa el -> asta nu stiu.(nici unu din familia lui nu are imobil pe nume)
Dar pe multi ani, mai mult de 5 ani

| aditimus a răspuns:

Doar daca intrebi direct la banca poti sa aflii.

| DeeaDeea94 a răspuns:

Nu știu de ce ai întrebat asta, dar dacă vrei să iei bani așa te sfătuiesc să te descurci cu ce ai, pentru ca sunt șmecheri toți, e doar în avantajul lor, o să plătești dobândă până te saturi.