| Zbant123 a întrebat:

Salut, am și eu o întrebare, eu locuiesc în Austria dar lucrez în Germania pe contract german.
Pot să îmi iau o mașină în leazing sau să fac un împrumut de la bancă din Austria, dacă am contract german?

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Mai degraba pui intrebarea asta pe un forum romanesc din Austria. Posibil sa stie cineva de acolo raspunsul.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Noi n-avem de unde sti! Doar bancile austriece iti pot raspunde. Exemplu: la noi in Romania, din zecile de banci, doar 9 acorda imprumuturi celor ce au venituri in alta tara.