| Edouard_Edy_1997 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare, unde credeti ca se fac cel mai bine bani? (În afara). Eu demult mi-as fi dorit sa merg în Turcia si e si foarte frumos acolo, ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| BlackRose03 a răspuns:

In Elvetia posibil se castiga cel mai bine.
Am fost in Turcia, nu e atat de frumos.
Prea multe zeitati si obiceiuri ce nu-si au rostul.
Turcii sunt si foarte incuiati(nu toti, desigur).
Plus ca sunt multi rasisti si sexisti(aia care judeca dupa genitale.in Turcia femeile sunt foarte desconsiderate).
Imi place cultura lor, ai multe locuri de vizitat, dar ca popor si castig nu-mi place.
Mergi in Elvetia, Germania, Marea Britanie..acolo oamenii sunt mai primitori si esti si bine platit.
Sau in Asia, respectiv Japonia sau Coreea DE SUD.
Acolo muncesti pana la epuizare si oamenii sunt reci, dar mult mai civilizati, inteligenti, puternici dpdv economoc decat majoritatea statelor astea din afara.
Si esti platit foarte bine...asta daca ajungi sa ai o oarecare vechime in domeniul in care lucrezi.
Si au si o cultura foarte complexa, foarte diferita de cea a statelor din Europa sau alte parti ale lumii si ai multe, multe locuri de vizitat. Japonia e un loc special.
Dar nu cred ca ti-ar placea sa muncesti 13-14 ore zilnic si sa nu mai ai viata personala.
Deci Germania sau Elvetia.

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu stiu daca Turcia este cea mai buna alegere.
Mai bine incearca Germania, Anglia, Franta...ca da, se catiga mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă vrei sa faci bani în afara du-te în Germania și angajează-te undeva. În Turcia e mai dificil părerea mea