| LapusteAlexandru a întrebat:

Am si eu o mica intrebare.
-Astazi am facut un cont de paypal si am completat toate campurile necesare, am confirmat contul de email si numarul de telefon ulterior am adaugat si un cont bancar, am primit o plata din partea lor de 0. 01eur (0. 05ron) in care era specificat codul din 4 cifre pentru confirmarea contului bancar, acum, cand adaug cardul de debit si completez datele necesare primesc urmatoarea eroare "We can't complete this right now." sau cu 2-3 ore in urma primeam urmatoarea eroare "Sorry, we are not able to process your request. Please try again later" (cardul este mastercard de la bcr), (din cate am inteles de pe alte site-uri trebuia sa fac doua plati cu contul bancar, este adevarat?) Ce pot face pentru a putea adauga un card de debit?

Răspuns Câştigător
| Georgiiannaaaaaaaaaa a răspuns:

Trebuie sa adaugi un card activat. Un card cu care ai mai facut tranzactii [pot fi tranzactii POS cumparaturi online]. Ma gandesc ca poate este una din zilele incare cineva din staff nu are chef de noi.mi s-a intamplat de multe ori cu ei. Daca nu rezolvi nici dupa ce faci tranzactiile cu cardul incearca cu un mail la ei! Have a nice day!

| LapusteAlexandru explică (pentru Georgiiannaaaaaaaaaa):

Multumesc frumos, o sa comand ceva online si o sa incerc din nou sa adaug cardul.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Odata ce ai introdus contul bancar si ti-au retras cei 0.01 euor si ai primit acel cod de 4 cifre nu mai ai voie sa atingi contul sau detaliile bancare!
Codul ala de 4 cifre trebuie introds in paypal, in linkul trimis de ei, ca confirmarea sa fie facut, ei trimitandu-ti banii inapoi.
Dupa care, ei te anunta ca esti un user activ si poti a faci tranzactii.
De ce vrei sa mai daugi un card de debit?
Nu inteleg!
Ai adaugat unul deja, pe care ti l-au verificat...ce ai facut cu ala?
Ca datele bancare odata verificate nu ai voie sa le stergi sau modifici, ca se reia procesul de verificare.

| LapusteAlexandru explică (pentru Violleta2022):

Imi pare rau daca nu m-am facut inteles dar, nu mi-au extras 0. 01eur ci au depus in contul meu 0.01 eur pentru acel cod de confirmare, acel cont bancar este doar pentru withdraw (de pe paypal pe card) deoarece trebuia sa completez doar codul iban.
Eu doresc sa adaug un card de debit contului de paypal pentru a depune bani pe cont pe care ulterior sa ii folosesc in tranzactii online, dar ma lovesc de cele doua erori.

| Violleta2022 a răspuns (pentru LapusteAlexandru):

Acel card atasat de contul Paypal are functie dubla, de retragere si de depunere, ei luandu-ti automat bani din cardul sau contul deja verificat de ei.
Daca ai deja legat un card sau cont bancar in paypal, nu te mai stresa, foloseste Paypalul ca-ti iau ei bani din el, automat tu doar accepti tranzactia si confirmi plata.
Am 2 conturi de Ebay si 2 de Paypal (unul personal si unul pe firma) si fac lunar tranzactii prin Paypal de peste 10 ani, asa ca, stiu foarte bine cum functioneaza.