| donmichael7 a întrebat:

Am si eu o nelamurire.
Am decis sa-mi achizitionez un telefon de pe eMag, mai exact unul in valoare de 3599.99 RON prin credit TBI.
Am fost contactat de catre acestia la cateva minute dupa, comunicandu-mi pasii pe care va trebui sa-i fac.
Am urmat toti pasii pana la "capitolul" unde trebuia sa fac parte la o convorbire online cu webcam.

Am fost instiintat de toate cele, iar opreatorul mi-a spus ca voi primi pe email un contract ce trebuie semnat sau completat cu un cod pe care il voi primi pe SMS. Si voi fi contactat pe email daca mi s-a aprobat sau respins.
Mi s-a emis contractul pe email si eu a trebuit sa dau o "semnatura electronica", am folosit codul primit prin SMS si am asteptat.

La cateva minute dupa, am primit email-ul cum ca nu sunt eligibil s-a.m.d.
Acum ce se va intampla, adica eu am "semnat" ceva acolo, mai exact contractul de credit.
Avand in vedere ca nu am fost eligibil, ce va urma? Sau nu stiu, astept raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| Ronnix a răspuns:

Nu va urma absolut nimic. Nu ai fost eligibil, prin urmare, nu vei putea achizitiona telefonul respectiv pe credit. Sfatul meu, nu-ti face NICIODATA credit pentru un telefon. Tin sa-ti aduc aminte ce ai scris in anul 2017 "Da, nu mai doresc produsul deoarece este o totală bullshităreală cu TBI credit."

Bafta!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu mai urmeaza nimic. Nu esti eligibil, nu iti da creditul. Au incheiat colaboratea cu tine.

| Sonia822 a răspuns:

3600? Cine vrea sa tine in buzunar un tle de 3600 nu e nevoie sa faca credit. Ia unul de 1300 ca-ti ajunge.