| Andrei5588 a întrebat:

Salut, am și eu o nelamurire.In urma cu cateva luni am vandut o geaca cu 433 de euro in Franta. Eu am trimis-o iar acel tip zice ca nu a primit-o si a dat refund. Eu am scos banii pe card iar in urma cu o luna am avut balanta pe minus. Wu nu am bagat in seama deoarece multă lume mi-a zis ca nu se intampla nimic.Astazi am fost sunat de fire credit in legatura cu balanța negativa.Am zis ce s-a intamplat și au zis daca am dat screenshoturi ca dovezi am zis da si au zis ca nu se iau considerare aceste screenshoturi.Au zis ca am termen 15 zile sa platesc dar intrebarea mea este ce se intampla daca nu platesc? Eu am 15 ani, ce poate sa imi faca? Multumesc mult.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Cum sa nu se intample nimic, cand ai balanta pe minus?
Sa vezi cum vine banca si ii forteaza pe parinti sa plateasca datoria!
Dar cum de te-ai apucat tu sa vinzi? Cine sti tu sa faci asta online? evident ca ai mintt asupra varstei si aici apar implicatii legale.
Spune-le parintilor de datorie si face-ti rostd e bani, daca nu vreti sa fiti executat fortat de judecatorie.
Iata si prima greseala din viata ta! Ilegalitati facute la 15 ani, cand nu aveai voie sa ai cont si sa vinzi online.
Nu-i nimic, acum platesti!