| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Am şi eu o problemă mai serioasă.,
Eu am doar 7 clase, pe la sfârșitul clasei a8a m-am lăsat.
Prietenii, anturaj. Am avut un prieten care nu prea se ducea la scoală, max 3 zile pe săptămână şi m-am luat după el şi m-am lăsat. Au trecut 3ani de atunci, am mai încercat o dată să termin clasa a8a am fost vreo 2 săptămâni şi nu m-am mai dus, faceau profesorii misto de mine şi de ruşine nu m-am mai dus...
In fine, poate să îmi spună cineva dacă mă pot angaja cu 7 clase şi ca ce mă pot angaja?
Am 17 ani, astept sa fac 18 ani să îmi caut ceva de muncă.
Vreau nişte răspunsuri serioase, fără glume.
Mă poate ajuta, cineva?

1 răspuns:
| Cduncfujndf a răspuns:

Dragul meu, cu 7 clase nu faci prea multe. Trebuie să ai măcar 8 clase... Oriunde te-ai angaja acum o să fie probabil o meserie grea, și posibil prost plătită. Mai bine termină și tu 8 clase.
Meserii, e posibil să lucrezi la un restaurant să speli vase, în construcții sau să muncești cu ziua.