| Alexandru_Ionuț_1998_XVpG a întrebat:

Salut, am și eu un card la ING si acum 2-3 luni am primit mesaj pe telefon ca daca nu-mi acopăr pe aia -18 lei mi se închide cardul desi el este valabil pana in 2022. Cum trebuie sa procedez, acopăr doar gaura aceea de 18 lei si se redeschide sau trebuie să ajung la bancă ca să refac cardul?

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Nu stiu de ce va mai faci carduri daca va complicati cu 18 lei...
Bagi doar bani pe el, banca ia doar cat trebuie.
Probabil administrarea soldului anuala.alceva nu are ce.
Asta daca nu ai imprumut sau ceva de genu!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Depui bani in cont si banca isi ia de acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va trebui sa depui macar cei 18 lei daca ai nevoie de card. Desi, de acum 2-3 luni, cred ca s-au mai adaugat.
Dar, in fiecare luna se va percepe un comision de intretinere cont si iar vei avea datorii. Daca nu ai nevoie de card, e de preferat sa il inchizi. Personal, la Banca.