| qieiqpalz a întrebat:

Salut,am terminat clasa a 12 a si am fost sa rezolv cu șomajul..am rezolvat dar problema e ca eu pana am terminat cu șomajul m-am mutat..am stat undeva..acum stau altundeva si pe buletin e alta adresa..banii unde vor veni? La locatia unde e pe buletin?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este tarziu, se poate cere oricand asta. Trimite-le o cerere in acest sens si indica unitatea bancara si codul IBAN al contului.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa le comunici ca te-ai mutat si sa-ti trimita indemnizatia la noua adresa.
De asemenea puteai sa soliciti sa-ti puna indemnizatia pe card si chiar sa obtii unul, daca nu ai avut. In acest caz n-are importanta ca te-ai mutat.

| qieiqpalz explică (pentru Ioandelasal):

Si oare acum e tarziu sa le zic sa o bage pe card?

| Ioandelasal a răspuns (pentru qieiqpalz):

Nu este tarziu, se poate cere oricand asta. Trimite-le o cerere in acest sens si indica unitatea bancara si codul IBAN al contului.